Hakkımda…

Merhaba, Blog’uma Hoşgeldiniz

İsmim Oğuzhan Eren. Networking dünyasının “Kablosuz Ağlar” tarafına yönelmiş kişilerinden biriyim. Uzmanlık alanım “Büyük ölçekli güvenli kablosuz ağlar”.

Bazı zamanlar bazı projelerde bazı cihazlarla uğraşıyorum/uğraşıyoruz. Bu blog’da bu cihazlara ve tecrübelerime ilişkin bilgiler vereceğim, elimden geldiğince.

Tabii sadece networking alanında değil, ilgilendiğim diğer alanlar hakkında da yazılar yazıyor olacağım.

Uğraştığım cihazlar çoğunlukla “networking” dünyasının güzel oyuncakları oluyor. Bunları kurcalıyoruz, kuruyoruz, güzel güzel çalıştırıyoruz.

Ancak tonla cihazın nasıl kurulacağını, nasıl güzelce çalıştırılacağını bilmek, bunların hepsini her saniye akılda tutabilmek anlamına gelmiyor. Ne yapmak lazım? Detayları, ince noktaları not etmek lazım. Not ettiklerimizi de, bu tip ortamlarda yayınlamak lazım. Bu sayede, hem ilerde bu bilgilere ihtiyaç olduğunda dönüp bakabilir hem de ihtiyacı olanlara yardım etmiş oluruz.

Aslında normalde bu teknolojileri kurulum öncesi/sonrası verdiğim eğitimlerde çok detaylıca anlatıyor olmama rağmen maalesef bu blogdaki anlatımlarımda ve yazılarımda, derslik ortamında kullandığım dili ve anlatım üslubunu kullanamayacağım. Yazdıklarım onlarca-yüzlerce sayfa olmasın ve çok zamanımı yemesin diye, networking yazılarımın hedefinde, ne yazık ki bu işi öğrenmek isteyenler değil, az çok bilip biraz daha fazlasını öğrenmek isteyenler ve unuttuklarını hatırlamak isteyenler var.

Umarım işe yarayan bir şeyler yazabilirim.

Oğuzhan Eren

oguzhan.eren@gmail.com

CWNE – Certified Wireless Network Expert #266
ACMX – Aruba Certified Mobility Expert #174
ACDX – Aruba Certified Design Expert #164

Hakkımda…” üzerine 3 düşünce

  1. Oktay

    Blogun hayırlı olsun. Sürekli yazmaya devam edersen takip edilebilecek bir kaynak olduğuna inanıyorum. Kolay gelsin

    Cevapla

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s